Dnia 24.05.2021r. na platformie Teams odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Matki przygotowane przez uczniów klas I-III. Dzieci wystapiły w krotkim programie artystycznym, a uczeń klasy 2 Gustaw Wawer zagrał dwa utwory na pianinie. Uczniowie z zapałem przygotowywali się do tego spotkania, wykonując: dekoracje, upominki oraz portrety swoich Mam. Zdalne spotkanie dostarczyło wszystkim wiele radości i wzruszeń. Cieszymy się, że chociaż w taki sposób mogliśmy uczcić ten szczególny dzień. Wszystkim Mamom życzymy 100 lat!
KOCHAM CIĘ, MAMO!
- 24
DZIEŃ MATKI W PRZEDSZKOLU
Wszystkim Mamom życzymy dużo zdrowia, szczęścia, pomyślności, spełnienia marzeń. Zapraszamy na małą niespodziankę umieszczoną pod linkiem: NIESPODZIANKA [KLIK]
Przedszkolaki i ich panie
WEBINARIUM PT. "JAK UCZY SIĘ MÓZG?"
Uczniowie kl. VI wzięli dziś udział w webinarium pt. "Jak uczy się mózg?" zorganizowanym przez Fundację Uniwersytet Dzieci. Nasi uczniowie otrzymali zaproszenie, gdyż zrealizowali projekt pt. "Ja w społeczeństwie - Jak mogę zmienić świat?". Wykład przeznaczony był dla uczniów klas IV-VI i dotyczył umiejętności nauki, a spotkanie poprowadził dr Wojciech Glac - adiunkt w Pracowni Neurobiologii Katedry Fizjologii Zwierząt i Człowieka Uniwersytetu Gdańskiego. Uczniowie dowiedzieli się, jak jest zbudowany ich mózg oraz w jaki sposób pracuje. Dzięki temu zrozumieli, jak z nim współpracować oraz wykorzystywać efektywnie. Wykład pomógł im zrozumieć samych siebie oraz swoje reakcje. Uczniowie poznali sposoby, które ułatwiają naukę oraz przetwarzanie informacji. Wiadomości te wykorzystają podczas nauki w szkole na wszystkich przedmiotach. Wykład wszystkim bardzo się spodobał!
MALI STRAŻNICY PRZYRODY
W dniach od 20 do 26 kwietnia dzieci z oddziału i punktu przedszkolnego poświęciły swój czas na wysłuchanie tekstów o tematyce związanej z ochroną przyrody. Były więc wiersze, opowiadania, piosenki i przedstawienia, dotyczące oczywiście ochrony środowiska. Z kolei dnia 22 kwietnia podsumowalismy konkurs plastyczno- techniczny pt. "Bajkowa postać " z butelek, kartonów, puszek, nakrętek itp. Chętne dzieci: Liliana Czapiewska, Maja Sobisz, Michalina Ćwikałowska, Zuzanna Cieplińska i Tobiasz Dziemiński wykonały wraz z rodzicami pomysłowe postaci. Wszystkie osoby otrzymały nagrody, gdyż każda praca była niezwykle ciekawa. Dziękujemy rodzicom za pomoc.
4
SPOTKANIE Z TEATREM MARIONETEK
Pod koniec kwietnia w ramach innowacji pedagogicznej pt. "W świecie teatru" dzieci z oddziału i punktu przedszkolnego obejrzały teatrzyk o tematyce ekologicznej w wykonaniu nauczycieli. Bylo to ósme spotkanie z teatrem. Tym razem przedszkolaki zapoznały się z wyglądem marionetki i poznały sposoby jej poruszania. Dzięki przedstawieniu maluchy powtórzyły tematykę związaną z ekologią, realizowaną w ciągu całego tygodnia. Z kolei dnia 23 kwietnia podsumowano innowację pedagogiczną realizowaną w ciągu roku szkolnego. Dzieci jeszcze raz przypomniały sobie różne formy teatralne, które były prezentowane średnio raz w miesiącu począwszy od października 2020 roku.
WYNIKI KONKURSU LITERACKIEGO "ALKOHOL NIE DLA MNIE - WYBIERAM TRZEŹWOŚĆ"
W minionym tygodniu uczniowie klas V-VIII brali udział w konkursie literackim pod hasłem "Alkohol nie dla mnie - wybieram trzeźwość". Konkurs miał na celu propagowanie twórczości, rozwijanie umiejętności literackich, uwrażliwianie na piękno języka ojczystego oraz profilaktykę uzależnień od alkoholu. Wyłoniono zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych:
Klasy IV-VI
Proza:
I miejsce: Jan Wenta z kl. VI - opowiadanie pt. "Alkohol nie dla mnie - wybieram trzeźwość"
Klasy VII-VIII
Proza:
I miejsce: Kinga Dzwonkowska z kl. VIII - opowiadanie pt. "Zawody o życie"
II miejsce: Alicja Cichosz z kl. VIII - opowiadanie pt. "Odmowa"
Poezja:
I miejsce: Michalina Bober z kl. VIII - wiersz pt. "Ja i alkohol"
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów literackich!
22 KWIETNIA - ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI
22 kwietnia 2021 r. obchodzimy 51. Światowy Dzień Ziemi. Tegoroczne obchody odbywają się pod hasłem "Przywróć naszą Ziemię". Dzień Ziemi - Earth Day, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi, jest największym na świecie świętem ekologicznym obchodzonym od 1970 r. przez ponad miliard ludzi na całym świecie. Od czego się wszystko zaczęło? W styczniu 1969 roku doszło do największej katastrofy ekologicznej w dziejach Stanów Zjednoczonych. U wybrzeża Santa Barbara wyciekło około 100 tysięcy baryłek oleju. Doprowadziło to do śmierci tysięcy ptaków, delfinów oraz wielu innych morskich zwierząt. Przyczyniło się również do dewastacji środowiska na długie lata. Katastrofalne skutki tego wydarzenia bardzo mocno poruszyły amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona i dały początek międzynarodowego ruchu na rzecz edukacji ekologicznej. Jako pierwszy z ideą Dnia Ziemi wystąpił John McConnell na konferencji UNESCO, dotyczącej środowiska naturalnego w 1969 r. Data 22 kwietnia została wybrana nieprzypadkowo. Tego dnia na całym świecie dzień i noc trwają tyle samo. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. To największe ekologiczne święto obchodzone jest obecnie w 192 krajach. Z okazji tego dnia uczniowie klas 5-8 przygotowali plakaty, które promują właśnie ten dzień. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
3
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU
Dnia 26 marca dzieci z oddziału i punktu przedszkolnego obchodziły Międzynarodowy Dzień Teatru połączony z Dniem Sportu. W ramach innowacji pedagogicznej pt. "W świecie teatru" wychowawczynie zapoznały dzieci z teatrem pacynek. Przedszkolaki obejrzały przedstawienie w wykonaniu nauczycieli pt. "Słoń Tobiasz". Bohaterowie bajki przypomnieli dzieciom zasady zdrowego odżywiania oraz zwrócili uwagę na wpływ aktywnego spędzania czasu wolnego na zdrowie. Spektakl przedstawiono najpierw maluchom a następnie starszym przedszkolakom. Po występach każda grupa zorganizowała zawody sportowe. To był niezwykle aktywny dzień przedszkolaków.
UWAGA! KONKURS LITERACKI!
Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie literackim pt. "Alkohol nie dla mnie - wybieram trzeźwość!", który jest kierowany do uczniów kl. V-VIII. Swój utwór (wiersz lub opowiadanie), którego przesłanie będzie zgodne z hasłem konkursu, należy wysłać do p. Anny Nastały za pośrednictwem aplikacji Teams do dnia 16 kwietnia. Celem konkursu jest popularyzowanie zdrowego stylu życia, profilaktyka uzależnień, a także zachęcenie młodzieży do własnej twórczości literackiej. Każdy uczeń kl. V-VIII może zgłosić jeden utwór.
W ocenie prac będą brane pod uwagę:
- realizacja tematu (zgodność z hasłem "Alkohol nie dla mnie - wybieram trzeźwość!"),
- poprawność językowa,
- bogactwo języka i środków stylistycznych,
- oryginalność.
KONKURS RECYTATORSKI KL. IV-VIII
Dziś odbył się konkurs recytatorski w dwóch kategoriach wiekowych: kl. IV-VI oraz VII-VIII. Jedenaścioro uczestników zaprezentowało dzieła polskich poetów i poetek, m.in. Wisławy Szymborskiej, Julii Hartwig i Juliana Tuwima. Po raz pierwszy konkurs recytatorski odbył się zdalnie w aplikacji Teams. Serdecznie dziękujemy za udział i piękne zaprezentowanie utworów. Oto laureaci:
Kategoria IV-VI:
I miejsce - Stanisław Bober kl. V
II miejsce - Oliwier Grosz kl. V
Wyróżnienie - Maja Peplińska kl. V
Kategoria VII-VIII:
I miejsce - Michalina Bober kl. VIII
II miejsce - Kinga Dzwonkowska kl. VIII
Wyróżnienie - Alicja Cichosz kl. VIII
Gratulujemy!
POEZJĄ WITAMY WIOSNĘ
Dnia 22 marca dzieci z oddziału i punktu przedszkolnego poezją powitały wiosnę. Był to konkurs recytatorski w ramach innowacji pedagogicznej pt. "W świecie teatru". Na początku dzieci zbudowały z kolorowych sześcianów scenę. Następnie starsze przedszkolaki zaprezentowały piosenki oraz wiersze związane z nadejściem wiosny. W następnej kolejności każdy przedszkolak recytował swój wybrany wiersz przygotowany wspólnie z rodzicami w domu. Niektóre dzieci miały ubrane pomysłowe stroje związane z wierszem. Każde dziecko otrzymało nagrodę, gdyż wszyscy świetnie poradzili sobie z tremą związaną z publicznym występem.
Oto zwycięzcy konkursu:
I miejsce - Luiza Stefanin
II miejsce - Zuzanna Cieplińska i Maja Sobisz
III miejsce - Michalina Ćwikałowska i Liliana Czapiewska
IV miejsce - Kinga Nadolna, Bartosz Grosz, Lena Sobisz
Po występach wszystkie dzieci poszły na spacer z marzanną, aby pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dziękujemy Rodzicom za trud włożony w przygotowanie dzieci do konkursu recytatorskiego.
13
ZAKOŃCZENIE PROJEKTU EDUKACYJNEGO "JA W SPOŁECZEŃSTWIE. JAK MOGĘ ZMIENIĆ ŚWIAT?"
W tym roku szkolnym uczniowie kl. VI i VII pod opieką wychowawcy brali udział w projekcie edukacyjnym "Ja w społeczeństwie. Jak mogę zmienić świat?". Nauczyciel wraz z klasami zrealizował cykl ośmiu lekcji w ramach godzin wychowawczych, spełniających założenia podstawy programowej. Od września lekcje były realizowane w formie stacjonarnej, następnie od listopada - zdalnie.
Dzięki udziałowie w projekcie uczniowie:
- rozwinęli postawę aktywności obywatelskiej i zaangażowania społecznego,
- rozwinęli wrażliwość na wartości i zaangażowanie w aktywne, twórcze budowanie życia społecznego,
- nauczyli się dzielić zadaniami w grupie, współpracować i dążyć do wspólnego celu.
BEZPŁATNA TERAPIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Informujemy, że od 1 kwietnia 2021r. w dwóch nowych lokalizacjach zaczyna działać Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży.
W ośrodku prowadzona będzie terapia dla:
- dzieci poniżej 7 roku życia,
- dzieci i młodzieży objętej obowiązkiem szkolnym i obowiązkiem nauki oraz kształcący się w szkołach ponadpodstawowych – do ich ukończenia, jednak nie później niż do ukończenia 21 roku życia,
- ich rodzin lub opiekunów prawnych
Co ważne - pomoc jest bezpłatna, nie jest wymagane skierowanie.
LOKALIZACJE
Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie Sp. z o.o. Placówka Kościerzyna
ul. A. Piechowskiego 36
83-400 Kościerzyna
Sekretariat +48 58 686 07 80
Gabinety +48 58 686 07 (81-83)
pdim@szpital.koscierzyna.pl
Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie Sp. z o.o. Placówka
Dzierżążno
ul. Szpitalna 36
83-332 Dzierżążno
sekretariat +48 58 687 19 31
Gabinety +48 58 687 19 (32-34)
pdim.placowka@szpital.koscierzyna.pl
Szczegółowe informacje dotyczące działania I poziomu referencyjnego można znaleźć na stronie LINK DO INFORMACJI <KLIK>
AKTYWNOŚĆ NASZYCH UCZNIÓW NA ŚNIEGU
Uczniowie naszej szkoły wykorzystali okres zimy, kiedy było dużo śniegu i aktywnie spędzali czas na białym puchu. Mieli dużo pomysłów na spędzanie wolnych chwil. W zabawach oczywiście dominował bałwan, chociaż nie zabrakło też budowania igloo czy jazdy na łyżwach. Po śniegu nie ma już śladu, ale są zdjęcia, więc zapraszamy do fotorelacji.
14
NASZA UCZENNICA - TWÓRCZYNIĄ ROBOTÓW!
Uczennica kl. VII - Julia Chudzińska - właśnie ukonczyła realizację projektu własnego robota. Posługując się klockami JIMU wykonała owada. Pierwszym etapem pracy było wymyślenie kształtu robota i rozrysowanie modelu na papierze. Drugim etapem była realizacja - uzyskanie z klocków porządanego kształtu oraz połączenie silników w taki sposób, aby jego elementy były ruchome. Trzecim i ostatnim etapem pracy było zaprogramowanie robota i wprawienie go w ruch. Owad Julii radośnie wymachuje czułkami! Zachęcamy do zapoznania się ze zdjeciami pierwszego, samodzielnie wykonanego robota naszej uczennicy.
Julii życzymy dalszych sukcesów!
SZKOLNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2021
Ze względu na obowiązujące ograniczenia nie jest możliwe przeprowadzenie w tym roku rekolekcji wielkopostnych w tradycyjnej formie. Dlatego w naszej szkole odbędą się one w ramach lekcji religii, zgodnie z dotychczasowym planem lekcji, w dniach 22-26 marca 2021 roku. W ten sposób: zdalnie i w szkole, damy sobie okazję na zastanowienie się nad sobą i tajemnicą Wielkiej Nocy w towarzystwie niezawodnego przewodnika, św. Józefa, patrona tego roku.
SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
Uwaga! 31 marca (w środę) o godz. 14.00 odbędzie się online szkolny konkurs recytatorski dla uczniów klas IV-VIII w dwóch kategoriach wiekowych:
I - klasy IV-VI
II - klasy VII-VIII
Wszystkich chętnych prosimy o przygotowanie jednego polskiego utworu poetyckiego i zgłoszenie się do nauczyciela j.polskiego do dnia 24.03.2021r.
Wszyscy biorący udział w konkursie zostaną dołączeni do nowego, konkursowego zespołu w aplikacji Teams i dnia 31 marca zaprezentują poezję online komisji konkursowej.
Zapraszamy do udziału!
DZIEŃ KOBIET W KL. "0"
Dnia 8 marca 2021 roku uczniowie z oddziału przedszkolnego obchodzili Dzień Kobiet. Na przykładzie literatury zainteresowano dzieci pracą kobiet oraz ukazano rolę i wysiłek pań w różnych, dostępnych dziedzinach życia. Następnie przeprowadzono ciekawe i radosne zabawy muzyczno-ruchowe do piosenek pt.: "Dzień Kobiet", "Marcowy kwiatek". Chłopcy składali dziewczynkom życzenia i częstowali cukierkami. Wszystkie dzieci wykonały laurki dla swoich mam, babć, sióstr i cioć. To był niezwykły dzień w "zerówce".
Wszystkiego najlepszego dla wszystkich Kobiet!
KONKURS O ŚW. JÓZEFIE
Konkurs Wielkopostny o św. Józefie
Temat: Święty Józefie „okaż się ojcem także i nam,
i prowadź nas na drodze życia”1. Trwa rok Świętej Rodziny i św. Józefa z okazji 150-rocznicy ogłoszenia go patronem Kościoła. Temat konkursu nawiązuje do słów modlitwy i prace powinny pokazywać św. Józefa jako tego, który jest dobrym przewodnikiem tak, jak był nim dla Jezusa.
Można wybrać któryś z wątków:
- najlepszy Tato Jezusa, który przyjął Syna na świecie, uratował przed Herodem, wychował, nauczył modlitwy i pracy,
- opiekun i obrońca Kościoła,
- mój opiekun, który jak dobry cieśla uczy mnie jak „wystrugać” z mojego życia najpiękniejszy kształt.
2. Konkurs jest skierowany do wszystkich uczniów w dwóch kategoriach: klasy 0-III i IV-VIII.
3. Pracę można wykonać w formie:
- plastycznej (papier, karton, plastelina, modelina, drewienko itp.),
- grafiki komputerowej (dowolny program graficzny),
- literackiej (krótki wiersz lub opowiadanie).
4. Praca powinna być samodzielnym dziełem ucznia, podpisana imieniem i nazwiskiem.
- Termin nadsyłania prac upływa 21 marca 2021 roku.
- Wyraźne zdjęcie pracy lub plik w formacie JPG proszę przesłać na adres: szancek@gmail.com o tytule: „Konkurs o św. Józefie”, lub przesłać na chat zespołu „Religia” danej klasy, na Teamsa.
Wszystkie prace będą świadectwem uznania dla Patrona, a najciekawsze zostaną nagrodzone.
WIZYTA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ
Dnia 9 marca dzieci z oddziału i punktu przedszkolnego zwiedziły szkolną bibliotekę i poznały zawód bibliotekarza. Głównym celem spotkania było zachęcenie dzieci do czytania. Rozmawiano o wartościach, jakie daje nam książka. Zwrócono uwagę na poszanowanie książek. Pani Aleksandra Bober poprosiła dzieci o pomoc przy stemplowaniu książek. Na koniec wypożyczyliśmy interesujące nas pozycje, które będziemy codziennie czytać w sali. Dzieci z oddziału przedszkolnego wykonały własnoręczne książeczki. Każde dziecko było autorem i ilustratorem swego dzieła. Prace można podziwiać w sali zajęć.
5
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie