W poniedziałek udaliśmy się do Adršpach – Skalnego Miasta w Czechach. Poruszaliśmy się po nim zielonym szlakiem turystycznym. Uczniowie mieli okazję podziwiać wspaniałe formacje skalne i wodospady. Największy wodospad rozlewał się między skały z wysokości szesnastu metrów! Uczniowie obejrzeli również popiersie Joanna Wolfganga Goethego z tablicą pamiątkową dokumentującą odwiedziny poety w Skałach Adrszpaskich. Na wszytkich uczestnikach wycieczki olbrzymie wrażenie wywarła wielka panorama, z której widać było Rzerzichowy Wąwóz. Pokonanie całej trasy turystycznej zajęło nam około 3 godzin. Nie zabrakło również czasu na zakup pamiątek i czeskich słodyczy na pobliskich straganach. Ze Skalnego Miasta udaliśmy się do Kudowy-Zdroju. Tam uczniowie zobaczyli stary ryneczek, najstarsze w mieście sanatorium „Polonia” oraz pijalnię wód leczniczych. Pogoda nam dopisywała, więc zatrzymaliśmy się w pobliskiej lodziarni. Po powrocie do pensjonatu w godzinach wieczornych zjedliśmy obiadokolację. Piękny wieczór zakończyły zabawy na świeżym powietrzu.
WYCIECZKA KLAS IV-VIII DZIEŃ I
W niedzielę 12 maja o godz. 8.40 23 uczniów pod opieką nauczycieli wybrało się w podróż do Lewina Kłodzkiego. Trasa była bardzo długa, gdyż miasteczko to leży 1,5 km od granicy z Czechami. Uzbrojeni w świetne humory i chęć przeżycia przygody jechaliśmy ponad 9 godzin. Na miejscu uczniowie zakwaterowali się, rozpakowali rzeczy i o godzinie 19.00 udali się na dwudaniową obiadokolację. W godzinach wieczornych zwiedzali pensjonat, grali w ping-ponga. Życie towarzyskie kwitło. Dziewczęta przygotowały sobie zabiegi SPA.
6
LIKWIDACJA SMOGU W NASZEJ GMINIE
8 maja zebraliśmy się na krótkim apelu, aby omówić wyniki ankiet skierowanych do uczniów i rodziców naszej szkoły, dotyczące likwidacji smogu w naszej gminie. Dodatkowo uczniowie klasy 8 przedstawili prezentacje dotyczące zanieczyszczeń powietrza, wód, odnawialnych źródeł energii i wyczerpywalnych (odnawialnych) zasobów przyrody.
Wspólnie sformułowaliśmy wniosek, iż ograniczenie globalnych zmian środowiskowych rzutujących na zdrowie każdego z nas, zależy od indywidualnego działania każdego człowieka!!!
PROJEKT EDUKACYJNY KL.I-III PT. "ZDROWYM BYĆ"
Głównym celem projektu było wzbogacenie wiedzy uczniów o zdrowiu człowieka, właściwym odżywianiu i promowanie zdrowego stylu życia. Projekt realizowany był w miesiącu marcu i kwietniu (średnio jeden raz w tygodniu). Zapoczątkowano go spotkaniem z pielęgniarką szkolną na temat "Jak dbać i higienę osobistą?". W ramach projektu uczniowie podejmowali i wykonywali różnorodne zadania:
1. Sporządzali słowniki tematyczne z hasłami: owoce, warzywa, witaminy, produkty zbożowe, produkty mleczne.
2. Poznali piramidę właściwego żywienia- prezentacja multimedialna.
3. Wykonywali plakaty na temat "Odżywiam się zdrowo".
4. Utworzyli drzewo zdrowia- praca zbiorowa.
5. Układali hasła o zdrowym odżywianiu.
6. Przygotowali prezentację swoich drużyn.
7. Rozwiązywali zagadki o tematyce zdrowotnej oraz ouiz dotyczący zdrowego stylu życia.
8. Wykonywali zdrowe przekąski i kolorowe kanapki.
9. Brali udział w konkursie wiedzy " Żyj zdrowo".
10. Uczestniczyli w tematycznych zabawach ruchowych.
Na zakończenie projektu odbyło się wspólne spotkanie uczniów, rodziców, dyrekcji i nauczycieli. W ramach podsumowania projektu uczniowie przygotowali prezentacje swoich drużyn oraz inscenizację pt. "Na straganie". Rodzice sprawili miłą niespodziankę dla wszystkich uczniów oraz dzieci z "zerówki" w postaci własnoręcznie przygotowanych soków, sałatek, zdrowych deserków, owoców.
18
DZIEŃ ZIEMI
Tego roku uczniowie naszej szkoły również pamiętali o Światowym Dniu Ziemi. Wszyscy włączyliśmy się w zbiórkę śmieci z pobocza drogi Niedamowa. W związku z wprowadzonymi w październiku zmianami podczas zbiórki na bieżąco segregowaliśmy odpady i wrzucaliśmy do właściwych worków.
Pamiętajmy hasło „Śmieci segregujesz, Ziemię ratujesz!”
INFORMACJA DLA RODZICÓW
Informujemy, że w dniach od 15.04.2019r. do 17.04.2019r. nie będzie zajęć dydaktycznych z powodu egzaminów ósmoklasisty.
Przerwa świąteczna trwa od 18.04.2019r. do 23.04.2019r.
CZEKAMY NA ŚWIĘTA WIELKANOCNE
Jak co roku dzieci z oddziału przedszkolnego z niecierpliwością oczekują na Wielkanoc. Wspólnie z panią Alą przygotowały świąteczną wystawkę w sali, wykonały świąteczne rysunki i obrazki z wycinanek, pomalowały i ozdobiły ugotowane jajka. Posiały również rzeżuchę, aby później mieć okazję bacznie obserwować jej wzrost w kolejnych dniach. Teraz już tylko czekamy na święta w naszych domach.
WIELKANOCNE OBRZĘDY
W tym tygodniu poznajemy zwyczaje i obrzędy związane z Wielkanocą. Dziś odwiedził nas specjalny gość - Zajączek Wielkanocny. Dzieci były zachwycone pluszowym, różowym gościem. Zając okazał wspaniałym przyjacielem wszystkich przedszkolaków z punktu przedszkolnego - dzieci ochoczo tańczyły z nim w kółeczku oraz śpiewały poznane piosenki. Zajączek obdarował przedszkolaki słodkościami, a następnie oddalił się do swojego domku. Bardzo dziękujemy Zajączkowi i zapraszamy już na następne święta.
PROJEKT "OSZCZĘDZAJ, A NIE TRUJ NAS SWOIM DYMEM"
4 kwietnia odwiedziła nas p. Łucja Ptaszyńska, która w ramach projektu „Oszczędzaj, a nie truj nas swoim dymem”, poprowadziła prelekcję na temat właściwego palenia w piecu. Uczniowie wysłuchali prezentacji połączonej z pokazami filmów; wykonali doświadczenie obrazujące, co jest najważniejsze w życiu; rozwiązali ankiety i stworzyli plakaty na temat „Jak zlikwidować smog?”.
Wszyscy zapamiętaliśmy zdanie: DYMY ŚMIERDZĄ, TRUJĄ I KOSZTUJĄ!
WITAJ WIOSENKO
Dnia 21 marca dzieci z oddziału przedszkolnego powitały wiosnę. Najpierw wszyscy wybrali się na spacer z Marzanną i pożegnali zimę. Po drodze szukaliśmy oznak wiosny. Najbardziej podobały się nam przebiśniegi, które rosną w pobliżu naszej szkoły. Następnie przygotowaliśmy w sali kącik wiosenny, gdzie zawitały kolorowe hiacynty. W kolejnych dniach wykonaliśmy wiosenne prace plastyczne takie jak: żuczki z plasteliny na papierowych listkach i tekturowe żabki. "Witaj Wiosenko -zielona panienko!"- oto słowa naszej ulubionej piosenki.
POWITANIE WIOSNY
Uczniowie klas IV-VIII rozpoczęli tegoroczne powitanie wiosny od obejrzenia kabaretu pt. ,,Randka w ciemno", w wykonaniu uczennic z klasy VI. Następnie przystąpili do wykonywania przygotowanych dla nich zadań. Na początku przedstawiciele każdej z klas rozwiązywali wiosenną krzyżówkę, potem przystąpili do odgadnięcia haseł zagadek związanych z wiosną. Na koniec całe klasy tworzyły kapelusz Pani Wiosny. Powstały piękne prace. Za wszystkie zadania uczniowie otrzymywali punkty. Na koniec, za udział we wspólnej zabawie, wszyscy dostali nasiona rzeżuchy, a zwycięska drużyna – klasa VI – cebulki mieczyka.
Wierzymy, że radośnie przywitana przez nas wiosna, będzie ciepła i pogodna!
WIOSNA W PRZEDSZKOLU
W końcu wiosna! 21 marca dzieci z punktu przedszkolnego wykonały własnoręcznie instrumenty muzyczne. Z grzechotkami w dłoniach i wiosenną piosenką maszerowały po najbliższej okolicy, ogłaszając mieszkańcom nadejście następnej pory roku.Tego też dnia uczestniczyliśmy w międzynarodowym spotkaniu czytelniczym on-line "Witaj Wiosenko!". Było to niezwykłe doświadczenie dla przedszkolaków.
WIEŚCI Z PRZEDSZKOLA
W marcu dużo się u nas dzieje. Braliśmy udział w Pancake Day zorganizowanym przez p. Cecylię Wawer, obchodziliśmy Dzień Kobiet oraz przystąpiliśmy do kolejnego modułu programu "Mały Miś w świecie wielkiej literatury". Wykonaliśmy kuferek kreatywności, w którym umieściliśmy przeróżne materiały plastyczne potrzebne nam do kreatywnych zadań. Oczywiście pamiętamy także o zbliżającej się wiośnie. Uczymy się piosenek oraz wierszy związanych właśnie z tą porą roku, a w naszym kąciku przyrody pojawiły się kubeczki z zasianymi nasionkami. Przedszkolaki w tym zadaniu wystąpiły w roli ogrodników. Teraz będą dbać o nasze sadzonki i cierpliwie czekać na pierwsze roślinki.
ÓSMOKLASIŚCI NA DNIACH OTWARTYCH W SZKOŁACH PONADPODSTAWOWYCH
W piątek 15.03.2019 r. uczniowie klasy ósmej wybrali się pod opieką wychowawcy do Kościerzyny, aby zapoznać się z ofertą kształcenia szkół ponadpodstawowych. Prócz zwiedzania szkół, rozmów ze starszymi koleżankami i kolegami, poznania oferowanych profili klas uczniowie mieli również okazję przyjrzeć się firmom proponującym praktyki zawodowe.
ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI
W styczniu i lutym bieżącego roku nasza szkoła brała udział w akcji „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Akcja miała na celu zwiększenie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz prawidłowe gospodarowanie odpadami. Zbiórka została zorganizowana w formie konkursu dla uczniów na największą ilość zebranych elektroodpadów. Pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Nadolna z klasy II, na drugim miejscu uplasował się Miłosz Dawidowski z Punktu Przedszkolnego, a trzecie miejsce należy do Mikołaja Jakubowskiego z klasy IV i Michaliny Bober z klasy VI.
Wszystkim osobom biorącym udział w zbiórce elektroodpadów serdecznie dziękujemy za zaangażowanie. Razem zebraliśmy 2795 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
DZIEŃ KOBIET W KLASIE "0"
W oddziale przedszkolnym dzień ósmego marca był niezwykłym dniem. Już od rana chłopcy składali dziewczynkom i paniom życzenia. Były kwiaty, słodkości, uśmiechy i wspólne zabawy. Pojawiło się pytanie: po co to święto? Dlatego też rozmawialiśmy o potrzebnej pracy wielu kobiet i dzięki literaturze dostrzegliśmy rolę oraz wysiłki kobiet w różnych dziedzinach życia.
ZIMĄ ZAWSZE PAMIĘTAMY O PTAKACH
Przez całą zimę dyżurni z oddziału przedszkolnego systematycznie dokarmiają ptaki. W bieżącym roku szkolnym ruszył nam z pomocą nasz były woźny - pan Rysiu, który zrobił dla ptaków nowy karmnik. Jesienią zgromadziliśmy różne ziarna i suszone owoce dla ptaków, aby później pomóc im w tak trudnym dla nich czasie, jakim jest zima.
PANCAKE DAY!
Pancake Day jest tradycyjnym świętem angielskim przed rozpoczęciem Wielkiego Postu, a jego odpowiednikiem polskim jest tłusty czwartek. W naszej szkole obchodziliśmy go po raz drugi. Uczniowie mieli okazję spróbować angielskich nalesników (z cukrem pudrem i cytryną) oraz wziąć udział w zawodach w biegu z patelnią i naleśnikiem. Te tradycyjne zawody do tej pory są spotykane w każdym większym mieście Wielkiej Brytanii.
KONKURS RECYTATORSKI
Dziś odbył się gminny etap konkursu recytatorskiego. Pięć dziewcząt, które zwyciężyły w etapie szkolnym, pojechało do Zakładu Kształcenia w Łubianie, aby reprezentować naszą szkołę. Były to:
- Maja Peplińska - kl. III,
- Teresa Fajtek - kl. V,
- Michalina Bober - kl. VI,
- Wiktoria Czapiewska - kl. VIII,
- Dobrosława Wardyn - kl. VIII.
Gratulujemy wspaniałego występu!
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie