Treść deklaracji

Raport dostępności - plik do pobrania 1.pdf

Biuletyn informacji Szkoły Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Niedamowie

Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego w Niedamowie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej

strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019r. o dostępności cyfrowej

stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie

dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Szkoły Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Niedamowie.

• Data publikacji strony internetowej :
  • Data ostatniej aktualizacji: 2021.10.25

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji

mobilnych podmiotów publicznych .

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

• Deklarację sporządzono dnia: 2021.03.28

Deklaracje sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez pracownika Szkoły

Podstawowej w Niedamowie.

Osoba do kontaktu w sprawie dostępności : Beata Grau e-mail: spniedamowo@wp.pl

lub kontakt z sekretariatem szkoły :  spniedamowo@wp.pl  telefon: 58 686 14 69

Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi

na brak zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo:

• zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnych lub jej

elementu,

• zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub

jej elementu,

• wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:

• dane kontaktowe zgłaszającej ,
  • wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
  • wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w

formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym

terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienia dostępu w alternatywnej formie nie jest

możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu

2 miesięcy od daty zgłoszenia.

SKARGI I ODWOŁANIA

Na niedotrzymanie tych terminów oraz na  odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do

organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

• Organ nadzorujący: Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Niedamowie
  • Adres: Niedamowo 44

83-423 Wielki Klincz

Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Szkołę Podstawową tworzą dwa obiekty : Stara szkoła i nowszy pawilon szkolny. Budynek starej szkoły  mieszczący od 2014 roku również punkt Przedszkolny to obiekt prawie 100 letni, wybudowany z czerwonej pełnej cegły. Dwukondygnacyjny,

podpiwniczony ze strychem nieużytkowym. W obiekcie znajdują się pomieszczenia wykorzystywane przez wieś w celach kulturalnych. Pawilon szkolny to budynek parterowy z trzema klasami lekcyjnymi, niepodpiwniczony. W pobliżu znajduje się również sala wiejska nowo wybudowana jak również wiata drewniana .

Szkoła Podstawowa w Niedamowie to budynek wolno stojący, dojazd do obiektu od  drogi powiatowej, przy obiekcie znajduje się parking na 4 miejsca postojowe, dojazd do obiektu spełnia wymagania dojazdu pożarowego. Stara szkoła składa się z części piętrowej. Natomiast nowszy pawilon szkolny z części parterowej.  Nad wejściami nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Drzwi wejściowe są otwierane ręcznie. Sekretariat mieści się na piętrze budynku. W budynku nie ma wind, toalety nie są przystosowane dla osób niepełnosprawnych. W budynku starej szkoły znajdują się schody, brak podjazdu dla osób niepełnosprawnych.

Osobami oddelegowanymi do udzielania informacji są pracownicy obsługi. W budynku Szkoły i Pawilonu nie ma zamontowanych platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych, nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Do szkoły i pawilonu  może wejść osoba z psem asystującym i psem przewodnikiem. W szkole i pawilonie nie ma możliwości skorzystania z tłumacza migowego.

Szkoła Podstawowa w Niedamowie,

Niedamowo 44  83-423 Wielki Klincz; mail: spniedamowo@wp.pl; tel. (58) 686-14-69